Kalimeris incisa 'Alba' Lõhine kalimeris

« Tagasi
Hind: 3.50-8.00€

Lõhine kalimeris on põhjendamatult vähe kasutataud superõitseja. Mai lõpust alates katavad kogu suve taime armsad kollase südamikuga “astri” õied. Tegemist on vähenõudliku ja vähest hoolt vajava püsikuga. Kasvukohaks on parim viljakas ja vett läbilaskev pinnas täispäikeses või poolvarjus. Noorelt taimelt tuleks eemaldada võsundid - siis püsib taim tugev ja kompaktne ning ei lamandu. Väga tänuväärne taim alatiõitseva püsikupeenra koosluses. Teda võiks oluliselt rohkem kasutada madala astri sortide asemel, kes meie kliimas tihti õitsemiseni ei jõuagi. Meeldib väga liblikatele. Korralikult juurdunud taim talub hästi ka põuda. Vähenõudliku taimena sobib talle niiske kuni kuiv, aluseline kuni happeline, liivane kuni savine pinnas. Vanade õite eemaldamine pikendab õitsemist veelgi. Valgete õitega sort, kõrgus 80 (100)cm.
Kalimeris incisa 'Alba' Lõhine kalimeris 

Istutamiseks on endiselt praegu väga hea aeg. Alates 1. septembrist 2020 palume enne tulekut taimeaia külastuse aeg kokku leppida telefonil 5272640. Tellimused palume saata aadressile info@helga.ee koos sobiva smartposti pakiautomaadi asukoha või aadressi ja telefoninumbriga. Mõistame, et mugav on saada taimi koju kätte saadetult, aga lähipiirkonna inimesed võiksid võimalusel tulla siiski taimedele ise kohapeale järgi - oma silm on kuningas ja taimed jäävad postipakis traumeerimata. Taimede  saatmisel pakiga ei saa me vastutada selle eest, mis nendega tee peal juhtuda võib.

 

Rõõmsate kohtumisteni ja olge terved!

Istikuid on võimalik osta kohapeal tasudes sularahas, kaardiga või pangaülekandega. 
 

Kõiki taimi ei pruugi pidevalt potitaimena pakkumisel olla - soovitud taime saadavuse kohta võta palun ühendust ja jäta oma küsimus. Kui hetkel soovitud taime pakkuda pole, saab jätta tellimuse.

Kuna taimi on pakkuda eri vanuses ja suuruses, kajastub see ka hinnakirjas vastavalt antud vahemikus. Hinna erinevuse korral, kehtib taimeaias olev hind. 

Põnevaid leide!