Allium pskemense Pskeemi lauk

« Tagasi


Liiki kirjeldas esmakordselt Venemaa botaanik B.A. Fedtšenko 1905.aastal. Tegemist on Kesk-Aasias läänepoolses Tjan-Šani mäestiku jõgede Aksu, Ugem, Pskem ja nende lisajõgede ääres kasvava endeemse liigiga. Kevadel puhkedes meenutavad lehed pakse sõrmi, õiesarikad on lehtedest poole kõrgemad (40-80 cm). Tihedad valged 8 cm ø õiekerad puhkevad juuli lõpus-augustis. Söödavad on nii lehed kui sibulad. On uuritud, et seemnete idanevus on vaid 1-3%, 75% seemnetest looduses on kahjustatud putukate poolt ja 15% on nõrgalt arenenud endosperm. Õitsema lähevad alles 4-7 aastal külvist. Oluliselt edukamalt saab teda paljundada vegetatiivselt.
Allium pskemense Pskeemi lauk Allium pskemense Pskeemi lauk Allium pskemense Pskeemi lauk


Meie ikka toimetame taimeaias, aga alates 30.09. 2023 palume taimeaia külastuse aeg kokku leppida telefonil 5272640. 

Hooajal oleme avatud K-R 12.00-19.00 ja L 12.00-17.00, muudel aegadel palume taimeaia külastuse aeg kokku leppida telefonil 5272640. Kui soovite taimi ette tellida, palume saata soovinimekiri meilile info@helga.ee. Mõistame, et mugav on saada taimi koju kätte saadetult, aga lähipiirkonna inimesed võiksid võimalusel tulla siiski taimedele ise kohapeale järgi - oma silm on kuningas ja taimed jäävad postipakis traumeerimata. Kui järeletulemine pole siiski võimalik, lisage palun tellimusele telefoninumber, sobiv smartposti pakiautomaadi asukoht või kulleriga saatmiseks täpne aadress. Taimede  saatmisel pakiga ei saa me vastutada selle eest, mis nendega tee peal juhtuda võib. 

Istikuid on võimalik osta kohapeal tasudes sularahas, kaardiga või pangaülekandega. 

Kõiki taimi ei pruugi pidevalt potitaimena pakkumisel olla - soovitud taime saadavuse kohta võta palun ühendust ja jäta oma küsimus. Kui hetkel soovitud taime pakkuda pole, saab jätta tellimuse.

Kuna taimi on pakkuda eri vanuses ja suuruses, kajastub see ka hinnakirjas vastavalt antud vahemikus. Hinna erinevuse korral, kehtib taimeaias olev hind. 


Rõõmsate kohtumisteni ja olge terved!
Põnevaid leide!